Дистанційний урок "Інтеграція у віртуальний простір як складова успіху бібліотеки для молоді"

Мета уроку: розвиток професійної компетентності, популяризація блогів у діяльності бібліотекарів.

Термін проведення: 22.09.2016.


Організатор уроку: Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області.

Методисти:

Смирнова Ірина Олександрівна, 
методист НМЦ ПТО у Сумській області



Висоцька Юлія Михайлівна, 
методист НМЦ ПТО у Сумській області



Доброго ранку шановні колеги!

Ми раді відкривати другий день семінару-практикуму бібліотекарів.
Сподіваємося, вчора ви отримали багато корисних знань та навичок, які з легкістю зможете використати для удосконалення роботи бібліотек професійно-технічних навчальних закладів, а сьогоднішній день стане для вас ще більш плідним та цікавим.

1. Для участі у дистанційному уроці необхідно заповнити реєстраційну картку:




2. Перегляньте презентацію на тему "Для чого потрібні блоги бібліотекам?".

Powered by emaze


3. Ознайомтеся з основними термінами.




4. Прочитайте статтю.

Як стати хорошим блогером? 

По-перше – бути оригінальним, виділятися індивідуальністю. Потрібно правильно складати заголовки і вступи до постів, не змушувати читача здогадуватись. Завжди бути готовим до дискусій, щоб привернути увагу читача. Не всі пости мають бути у вигляді розповідей. Намагайтеся використовувати все те, що може зацікавити потенційного користувача бібліотеки.
Людина створює блог для висвітлення своїх думок, подій, відношення до чогось, а саме особистість автора робить ресурс відомим, оригінальним та цікавим.
Звичайно, що написати одразу класний з усіх боків пост не вийде, для цього потрібен час. Коли написано вже більше сотні статей, висловити свою думку на сторінках блогу стає легше та простіше. Якщо ж автор створює ресурс і наповнює його скопійованими чи переписаними постами — відповідно стиль блогу втрачається, матеріал буде сухий, не цікавий. Писати потрібно так, щоб у відвідувачів виникало бажання знову звернутися на ваш блог в пошуках нової інформації, щоб читаючи ваші дописи, люди впізнавали авторський почерк, манеру мови та висловів.
Чотири фактори, які заважають стати хорошим блогером:
1. Незнання своєї цілі. Неможливо створити успішний блог, якщо ви не знаєте, з якою метою його створюєте. Причому, мета повинна бути доволі конкретною: бажання розвиватися, отримувати нові знання, підтримувати та просувати свою бібліотеку в мережі. А прагнення популярності чи наслідування інших – невдала мета. Якщо єдина причина створення блога – це те, що у всіх ваших знайомих він вже є – тоді краще зразу відмовитися від цієї мети.
2. Страх. Якщо бажання досягнути мети менше, ніж страх перешкод на шляху до неї – тоді з великою ймовірністю ви взагалі ніколи не розпочнете вести блог. Можна боятися чого завгодно: осуду, висміювання, невміння висловлювати свої думки „на папері”, відсутності підтримки, критики, провалу,  тощо, але потрібно завжди пам’ятати, що об’єкт страху завжди більш загрозливий, ніж є насправді. Не даремно ж вигадали прислів’я: „У страху очі великі”.
3. Бездіяльність. Зазвичай виникає як наслідок невпевненості, хоча причини можуть бути й іншими. Головне тут – усвідомлювати, що сама по собі бездіяльність – це ознака слабкої людини (і не тільки стосовно блогів). Власне, для того, щоб провалитися, вам не потрібно робити щось неправильно – достатньо просто нічого не робити. Більше того, якщо ви робите щось неправильно, шанс досягнути успіху вищий, ніж якщо ви бездіяльні.
4. Задумали створити блог – дійте. Не потрібно чекати сприятливих умов чи кращого моменту. Він ніколи не настане і ви тільки втратите час. Хоча для багатьох людей бездіяльність є хронічною хворобою і не лікується.
Успіху досягає не той, хто ніколи не помиляється, а той, хто, незважаючи на помилки, рухається вперед. У справі блогінгу, як і в будь-якій іншій, наполегливість має ключове значення. Якщо перше ж падіння показників статистики, критичний коментар колеги здатні зруйнувати вашу віру у власні сили і власну справу – тоді навряд чи вам вдасться створити стабільний і успішний ресурс. Тому дійте, і не бійтесь помилятися.
Використані матеріали сайту 

У веденні та оформленні блогу  вам допоможе Інтернет-майстер-клас НМЦ ПТО у Сумській області, підписуйтеся, чекайте нових і цікавих уроків-інструкцій, використовуйте їх для власного блогу, питайте, доповнюйте. Ми раді будь-якій формі співпраці!

У коментарях опишіть подальші кроки у створенні блогу. Коли Ви будете готові презентувати власний блог?

Дякуємо за увагу! Урок закінчено. Успіхів вам у веденні біліотечних блогів.



9 коментарів:

  1. Спілкуватися з широкою аудиторією блогерів!

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую, дуже корисна та цікава інформація.

    ВідповістиВидалити
  3. Дякую за цікаву та змістовну інформацію

    ВідповістиВидалити
  4. Дякую.Дуже корисна інформація.Майже вмовили.Буду створювати свій блог.

    ВідповістиВидалити
  5. Дякую за цікаву та необхідну у професійній діяльності інформацію. Найближчим часом буду працювати над своренням блогу.

    ВідповістиВидалити